ul. Tęczowa 57
53-601 WROCŁAW 
tel. 606 366 003 
e-mail: poczta@politerm.com.pl
strona główna dachy rurociągi / wypełnienia przechowalnie / chłodnie
świadectwa i certyfikaty technologia przykładowe prace zdjęcia

Izolacja ścian, Pianka poliuretanowa

Technologia.

Pianka poliuretanowa nadaje się do pokrywania wszystkich rodzajów dachów, izolacji zbiorników, rurociągów, technologii, izolacji wszystkich rodzajów pomieszczeń przeznaczonych na przechowalnie, chłodnie itp. Użycie pianki jest sposobem osiągnięcia efektywnej, termicznej izolacji w połączeniu z podłożem. Może stanowić izolację ciepłochronną jak i zimnochronną, jest odporna mechanicznie i chemicznie, nienasiąkliwa, samogasnąca, odporna na gryzonie i warunki atmosferyczne.
Piana przylega praktycznie do każdej suchej zewnętrznej powierzchni (beton, azbestocement, tynk, drewno, stal, papa bitumiczna itp.), niestarannej w formie, zapewniając nienaruszoną wartość izolacji. Pianka ma najkorzystniejsze własności izolacyjne z aktualnie stosowanych materiałów; współczynnik przewodnictwa cieplnego zawiera się w granicach 0,020-0,025 W/moK. Piana jest idealna dla zakrzywionych, falistych i nieregularnych powierzchni.
Pianka poliuretanowa powstaje z dwóch płynnych składników zmieszanych bezpośrednio przed wtryskiem do formy bądź natryskiem na podłoże. Podczas liczonego w sekundach procesu pianotwórczego ciekła mieszanina łączy się trwale z podłożem i po kilku minutach twardnieje. Na dachu na powierzchnię pianki nanosi się warstwę ochronną farby zabezpieczającej przed promieniowaniem ultrafioletowym lub usypuje warstwę żwirku o odpowiedniej granulacji.