ul. Tęczowa 57
53-601 WROCŁAW 
tel. 606 366 003 
e-mail: poczta@politerm.com.pl
strona główna dachy rurociągi / wypełnienia przechowalnie / chłodnie
świadectwa i certyfikaty technologia przykładowe prace zdjęcia

Izolacja rurociągów

Rurociągi / wypełnienia.

W wielu dziedzinach gospodarki pojawia się problem transportu medium z minimalnymi stratami parametrów końcowych. W sieciach grzewczych, chłodniczych i klimatyzacyjnych energia zazwyczaj wytwarzana jest z dala od miejsca jej wykorzystywania i tylko prawidłowo wykonana izolacja ogranicza jej stratę do minimum.
Praktyczną izolacją termiczną jest pianka poliuretanowa.
Pianka poliuretanowa nadaje się do izolacji zbiorników, rurociągów, technologii itp. Użycie pianki jest sposobem osiągnięcia efektywnej, termicznej izolacji w połączeniu z podłożem i materiałem osłonowym. Może stanowić izolację ciepłochronną jak i zimnochronną, jest odporna mechanicznie i chemicznie, nienasiąkliwa, samogasnąca, odporna na gryzonie.
Piana przylega praktycznie do każdej suchej zewnętrznej powierzchni (beton, azbestocement, tynk, drewno, stal, papa bitumiczna itp.), niestarannej w formie, zapewniając nienaruszoną wartość izolacji.
Pianka ma najkorzystniejsze własności izolacyjne z aktualnie stosowanych materiałów; współczynnik przewodnictwa cieplnego zawiera się w granicach 0,020-0,025 W/moK.
Piana jest idealna dla wypełniania zakrzywionych, falistych i nieregularnych powierzchni.